Star Magazine Online

Theo van Doesburg, De Kaartspelers, 1916-1917

Bart Schweitzer beziet de positieve en negatieve effecten van de Muiderbergse 2.

Klik op de titel om het artikel te bekijken, òf klik op het plaatje voor de pagina met alle Star Magazine bijdragen in 2022.

  Eén reactie op “Star Magazine Online

  1. Beste Bart,
    Nog even een reactie op spel 12. Bij ons ging het bieden daar precies hetzelfde en ook ik maakte 3S. Jij volgde 3R op de Muiderbergse 2S-opening van je rechterbuur met:
    2
    AHB
    AHBT93
    T76
    Dat lijkt me prima. Na 3S pas, pas, zou ik er nog een keer in de bieding komen met doublet. Dat betekent: “partner, ik heb een maximum volgbod en misschien kunnen we nog wat?” Je partner moet dus meedenken wat het beste is. Hij zal er dan weinig moeite mee hebben om voor 4H te kiezen gezien zijn V-zesde van harten (als de tegenpartij alsnog naar 4S gaat, kan hij doubleren voor straf).
    In mijn lessen merk ik dat veel bridgers niet bekend zijn met deze techniek (eerst volgbod, dan doublet; andersom wel uiteraard). Iets om te onthouden want dit komt best vaker voor!
    Vriendelijke groet,
    Henk Willemsens

  Dit bericht is inmiddels gesloten voor verdere reacties.